Dodávka a montáž značkových klimatizací, tepelných čerpadel a vzduchotechniky

Proč topit klimatizací?

Jde klimatizací v zimě topit nebo jen přitápět? Je klimatizace vhodná i jako topení? Jak je topení klimatizací finančně nákladné? Na tyto a možná i další otázky se Vám pokusíme odpovědět v následujícím článku. 

topeni klimatizaci

Nespornou výhodou klimatizací je jejich multifunkčnost. Nejen že zvyšují bezpečí tím, že čistí a filtrují ovzduší v interiéru, dodávají komfort v horkých letních dnech ochlazením, ale v zimě mohou být plnohodnotným topením. Pomocí jednoho zařízení získáte mnoho funkcí a výhod.

Navíc topení pomocí klimatizace je velmi ekonomické, účinné a pohodlné. Pořizovací cena takového zdroje vytápění je ve srovnání např. se systémem na kotel mnohonásobně nižší.

Topení klimatizací nevyžaduje tolik vašeho úsilí jako je například u topení pomocí kotlů. Každoroční start vašeho systému vytápění je nejen časově a technicky náročné, ale je s ním spojená i ekonomická zátěž, protože začnete vytápět celý objekt. S klimatizací topíte ihned a pouze tam, kde opravdu potřebujete. Topíte, jak dlouho potřebujete a teplotu si v čase lehce můžete regulovat. Za 15 minut je průměrná místnost vytopena na příjemnou teplotu.

Existuje i srovnání v čase pro získání tepelné pohody:

  • podlahové topení mezi 6 – 12 hodin
  • kotel s radiátory až 30 minut
  • klimatizace začátek tepelné pohody 3 – 5 minut 

Klimatizaci a funkci topení můžete zapnout před odchodem do práce, abyste nevstávali do chladna a po odchodu vypnete. Před příchodem domů opět pomocí chytrého telefonu zapnete na dálku z kanceláře. Můžete si okamžitě přitopit v sychravém počasí během celého roku. Díky klimatizaci v místnosti také mnohem rychleji usušíte třeba mokré oblečení. 

Většina klimatizací funguje na principu tepelného čerpadla vzduch – vzduch. Při topení klimatizační jednotkou dochází k obrácení distribuce tepla. Je to nejefektivnější, nejekonomičtější, nejekologičtější způsoby topení. Nemusíte štípat dřevo, vozit a chystat uhlí. Zmáčknete tlačítko na dálkovém ovladači a topíte. 

V řeči peněz aneb srovnání nákladů. 

 

Klimatizace

Přímotop

4 x Infrapanel

Výkon topení

3,5 kW

3 kW

4 x 0,7 = 2,8 kW

Příkon topení

0,6 kW

3 kW

4 x 0,7 = 2,8 kW

Délka topné sezóny

7 měsíců

7 měsíců

7 měsíců

Náklady za měsíc

781 kč

3 906 Kč

3 645 Kč

Náklady za rok

5 468 Kč

27 342 Kč

25 515 Kč